Frequently asked questions

Neden Üye Olmalıyım?
Bilgi Gönderme Formu Nedir?

Neden Üye Olmalıyım?

Soyağacı içinde kişilere ait çok geniş bilgiler mevcut olduğundan soyağacı mensuplarının dışındaki kişilerin görmesine izin verilmediği için Soyağacı sitesi üyelik gerektiriyor.

 

Üye olanları Yönetici onaylamasının nedeni Soyağacı mensuplarından olup olmadığını denetleyerek soyağacı mensuplarına izin verecektir, soyağacı mensupları olmayan kişileri reddederek üyeliğini silecektir.

 

Kendinizi Tanıtın: kaydolma sayfasında Kendinizi Tanıtın alanına yönetici sizin bu soyağacı mensubu olduğunuza dair bazı açıklama yapmanıza imkân sağlayan alandır. Bu alanda yönetici sizi kolay tanıması için Annenizin, Babanızın, Kardeşlerinizin, Büyük Babanızın veya Dedenizin gibi adlarını verdiğinizde yönetici ilgili aileye bakarak sizin doğru kişi olup olmadığına karar vererek izin verecek veya reddedecektir.

 

Üye olan kişilerin avantajları üye kişiler soyağacına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıklarında kişi veya yönetici uyguladıkları veya uygulamadıkları mahremiyet durumuna göre soyağacında bir çok çeşit çizelgeleri görebilecek ve soyağacının geniş bir istatistik verileri görecektir. Fotoğrafları veya videoları veya diğer herhangi bir eklenen öğeleri görebilecekler.

 

Üye olan bir kişinin daha nelerden yararlanabileceği hakkında geniş bilgi için diğer başlıklara bakınız.

 

Şimdi BURADAN üye olunuz

 


Bilgi Gönderme Formu Nedir?

Bilgi Gönderme Formu Bu Soyağacı mensuplarının bilgileri olmayan, kaydı hiç olmayan, kaydı ve bilgisi olup yanlış olan, doğan, evlenen, boşanan, vefat durumu gibi soyağacına bilgi göndermek için kullanılan araçlardan biridir.

 

Bilgi Gönderme Formu bilgisini göndereceğiniz kişiye göre size gereken alanları göstererek ne biçim bilgiler istendiğini daha olay anlaşılmasını sağladığı gibi gereksiz bilgi yazmak yerine doğru gerekli bilgi yazmanızı sağlayacaktır.

 

Bilgi Gönderme Formu gönderildiğinde kime gidiyor? Bilgi Gönderme Formunda bilgi gönderildiğinde bir kopyası soyağacı yöneticisine gitmektedir yönetici bu bilgilere bakara soyağacına kişi mevcut değil ise kişiyi ekleyecek ya da yeni bilgi ile güncelleyecek veya bilgiye göre işaretleyecektir, diğer bir kopyası formu gönderene gidecektir bunun amacı form doldururken istemeden yanlış bilgi verip vermediğini kontrol etmesi içindir eğer yanlış bilgi varsa form email postasını cevaplayarak doğru bilgileri gönderebilir

 

Bilginizi BURADAN gönderebilirsiniz.